Відповідно до плану роботи НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області у четвер 24 квітня 2014 року був проведений проблемний семінар для ІПП деревообробних професій в режимі он-лайн на тему: «Застосування сучасних виробничих технологій у професійній підготовці як шлях підвищення якості підготовки робітничих кадрів». Розпочала роботу вебінару Півторацька Н. В., методист НМЦ, яка наголосила на актуальності теми. Продовженням онлайн-засідання став перегляд відео уроків та майстер-класу колег із Старокостянтинівського професійного ліцею. Приємно було бачити новинки з деревообробної галузі які запроваджують наші колеги, особливо сподобались відео уроків виробничого навчання та організація гурткової роботи.
|
Відповідно до плану роботи Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області 28 квітня 2014 року проведено проблемний семінар у режимі он-лайн для викладачів предмета «Охорона праці» з теми : «Удосконалення уроків з предмета «Охорона праці» шляхом використання сучасних педагогічних технологій та активних методів навчання.
|
Відповідно до плану роботи Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області 25 квітня 2014 року відбувся проблемний семінар для ІПП професій швейного виробництва на тему: «Шляхи підвищення якості підготовки кваліфікованих робітників професій швейного виробництва» в режимі он-лайн.
|
5 квітня пройшов вебінар викладачів історії ПТНЗ області. Вибір теми вебінару «Активізація пізнавальної діяльності учнів на уроках історії» був продиктований реаліями сучасного навчального процесу. Адже сучасна дидактика вимагає від суб'єктів учіння не тільки зрозуміти, запам'ятати й відтворити отримані знання, але й, найголовніше, – вміти ними оперувати, ефективно застосовувати в професійній діяльності й творчо розвиватись. Досягненню цієї мети сприяють методи активізації навчально-пізнавальної діяльності учнів, спрямовані на розвиток в них творчого самостійного мислення і здатності кваліфіковано розв'язувати навчальні завдання.
|
Відповідно плану роботи Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області 9 квітня 2014 року відбулося засідання науково-методичної ради з проблеми «Стан забезпечення професійного спрямування предметів загальноосвітнього циклу закладів професійно-технічної освіти області» в режимі он-лайн.
|
Відповідно до плану роботи ліцею на 2013-2014 навчальний рік, з 27.01. по 31.01.2014 року був проведений тиждень з професії «Електрогазозварник». Проведення тижнів професії - гарна традиція нашого навчального закладу. Тиждень пройшов успішно, у його проведенні були задіяні групи № 104, 204, 311 та кафедра викладачів й майстрів виробничого навчання професії «Слюсар-ремонтник, електрогазозварник».
|
Сучасна освіта ставить багато вимог до особистості класного керівника, адже його постать є особливою, визначальною для учнів та їх батьків. Коло його обов’язків надзвичайно широке, оскільки завданням класного керівника є згуртування класного колективу, створення для кожного з учнів комфортних умов перебування в ліцеї, надання можливостей для його розвитку та самореалізації, виявлення творчих здібностей. Саме ці гуманні, але досить складні за способом реалізації задачі стоять перед методичною комісією класних керівників, кураторів груп та вихователів гуртожитку Шепетівського професійного ліцею.
|
Реєстрація осіб для проходження зовнішнього незалежного оцінювання здійснюватиметься з 3 січня до 5 березня 2014 року.
Зовнішнє незалежне оцінювання бажаючих вступати в 2014 році до вищих навчальних закладів буде проводитися з таких предметів: українська мова і література, історія України, всесвітня історія, математика, біологія, географія, фізика, хімія, російська мова, світова література, одна з іноземних мов (за вибором): англійська, німецька, французька, іспанська.
Кожен абітурієнт матиме право на складання тестів не більше як із чотирьох предметів.
|
12.11.2013 року в Шепетівському професійному ліцеї відбулось засідання методичної комісії викладачів гуманітарних та суспільно-економічних дисциплін.
|
У ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності серед майстрів виробничого навчання системи професійно-технічної освіти з професії «Лицювальник-плиточник», що відбувся на базі ДНЗ «Подільський центр професійно-технічної освіти», взяли участь представники 8 професійно-технічних навчальних закладів Хмельниччини.
Ми пишаємось тим, що майстер виробничого навчання нашого навчального закладу професії «Штукатур, лицювальник-плиточник» Ляска Святослав Григорович посів ІІІ місце.
|
На етапі реформування освіти актуальною стає проблема перебудови навчальних закладів системи професійно-технічної освіти на інноваційну діяльність, в основі якої є педагогічний пошук ефективних шляхів самореалізації особистості педагога та учнів. Відповідно до вимог сучасної педагогіки ведучими напрямками діяльності керівників професійних навчальних закладів варто вважати створення необхідних умов для зростання творчості педагогічних працівників, учнів, впровадження перспективних форм і методів навчання, розвитку інноваційної діяльності, проведення педагогічних експериментів.
|
Школа передового педагогічного досвіду є однією з форм роботи з підвищення кваліфікації педагогів навчального закладу, формою поширення і впровадження передового педагогічного досвіду кращих колег навчального закладу чи області, а також формування і удосконалення його.
Школа передового педагогічного досвіду організована й у нашому ліцеї на базі досвіду ІПП, який був вивчений адміністрацією навчального закладу та методистами НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області та одержав схвалення.
|
Першочергове завдання методичних комісій Шепетівського професійного ліцею - здійснення рішучого повороту від масового навчання до посилення індивідуального підходу, розвитку творчих здібностей майбутніх робітників, їхньої самостійної праці, використання активних форм та методів навчання, семінарських і практичних занять, дискусій, моделювання практичних ситуацій тощо.
|
4.06.2013р. викладачі фізики зібралися в Красилівському професійному ліцеї, де відбувся обласний семінар-практикум викладачів фізики ПТНЗ. Очолювала семінар Т.М.Сидоринко, зав. відділом загальноосвітньої підготовки НМЦ ПТО.
|
11.01.13 р. в ШПЛ відбулося засідання методичної комісії викладачів гуманітарних та суспільно-економічних дисциплін
| |