Головна » Навчально-виробнича робота
Обробка деревини – одне з якнайдавніших ремесел, освоєних людиною. Розвиваючись впродовж багатьох століть, передаючись від покоління до покоління, мистецтво робіт по дереву удосконалювалось, збагачувалось досвідом і національними традиціями.
|
Підготовка робітників нової формації потребує оновлення не лише змісту освіти, а й форм і методів навчальної діяльності, що в свою чергу сприятиме організації якісного навчання учнів. Саме ця позиція і визначила тему обласного проблемного семінару з професії «Столяр», який пройшов на базі Шепетівського професійного ліцею 20 жовтня, - «Якісне навчання – основний чинник формування професійного та конкурентоспроможного робітника». Метою семінару було вивчення шляхів покращення якості навчання кваліфікованих робітників.
|
БЕЗКОШТОВНА ПРОФЕСІЯ - РЕАЛЬНО!  Основний Закон України – Конституція – гарантує людям рівні можливості у вільному виборі професії та роду своєї діяльності. На практиці це означає, що держава бере на себе реалізацію програм первинної професійної підготовки, а стосовно безробітних – здебільшого перепідготовки та підвищення кваліфікації, а також можливості вивчення передових технологій та іноземного досвіду. На сучасному етапі стабілізації позитивних тенденцій щодо зростання обсягів та рівня зайнятості сільського та міського населення і скорочення масштабів безробіття на ринку праці м.Шепетівки та Шепетівського району залишається ряд корінних проблем, зумовлених структурною невідповідністю між попитом на робочу силу та її пропозицією у розрізі професій і спеціальностей. В структурі зайнятого населення зберігається висока частка низько-кваліфікованих працівників та працівників без освіти.
|
Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 07.06.1989 р. про затвердження Порядку надання робочих місць для проходженнями учнями, слухачами професійно-технічних навчальних закладів виробничого навчання та виробничої практики, Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань професійно-технічної освіти» професійний ліцей активно співпрацює з ВАТ «Шепетівський ДОК», Шепетівський ремонтним заводом, ЗАТ «Електро» м. Хмельницький, ВАТ «Шепетівський завод культиваторів», БМП «Промжитлобуд», ТРК «ШАНС». Названі підприємства надають учням ліцею робочі місця, навчально-виробничі ділянки для проходження виробничого навчання та виробничої практики, а більшість з них ще й працевлаштовують випускників ліцею.
|
|