БЕЗКОШТОВНА ПРОФЕСІЯ - РЕАЛЬНО! Основний Закон України – Конституція – гарантує людям рівні можливості у вільному виборі професії та роду своєї діяльності. На практиці це означає, що держава бере на себе реалізацію програм первинної професійної підготовки, а стосовно безробітних – здебільшого перепідготовки та підвищення кваліфікації, а також можливості вивчення передових технологій та іноземного досвіду. На сучасному етапі стабілізації позитивних тенденцій щодо зростання обсягів та рівня зайнятості сільського та міського населення і скорочення масштабів безробіття на ринку праці м.Шепетівки та Шепетівського району залишається ряд корінних проблем, зумовлених структурною невідповідністю між попитом на робочу силу та її пропозицією у розрізі професій і спеціальностей. В структурі зайнятого населення зберігається висока частка низько-кваліфікованих працівників та працівників без освіти.
|
Ось-ось мине 30 років від часу існування нашого ліцею.. Майже 10 тисяч випускників пішли із його стін в життя. Одні;' пам'ятають йогоякТУ-10, інші-як СПТУ-20, ще інші - як ПТУ-20, а наймолодші - як професійний ліцей. Проте все це один – рідний наш навчальний заклад, який був першою сходинкою у професійне життя, або, власне, у життя взагалі. Вони часто заходять в ліцей, щоб побачитись з наставниками, щоб зустрітись із молоддю, дати настанови уже з позицій зрілих майстрів своєї справи. Візит кожного - це подія у навчальному закладі, адже ми гордимось ними - окріплим молодим паростям, у котре вкладено працю, надію, віру.
Директор ліцею О. А. Окунєвський якось у справі завітав до начальника Шепетівського центру електрозв'язку № 4 Середюка Василя Васильовича. Статний поважний чоловік справив враження ерудованої людини, котра добре володіє і професійними навичками, і умінням працювати з людьми.
У розмові керівників виявилось, що Василь Васильович - наш випускник. Він опанував спеціальність регулювальника радіоапаратури та приладів.
|
Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 07.06.1989 р. про затвердження Порядку надання робочих місць для проходженнями учнями, слухачами професійно-технічних навчальних закладів виробничого навчання та виробничої практики, Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань професійно-технічної освіти» професійний ліцей активно співпрацює з ВАТ «Шепетівський ДОК», Шепетівський ремонтним заводом, ЗАТ «Електро» м. Хмельницький, ВАТ «Шепетівський завод культиваторів», БМП «Промжитлобуд», ТРК «ШАНС». Названі підприємства надають учням ліцею робочі місця, навчально-виробничі ділянки для проходження виробничого навчання та виробничої практики, а більшість з них ще й працевлаштовують випускників ліцею.
|
Навчаючись в Полонській ЗОШ № 6, десятикласниця Дячук - Заставська Л. В. знайшла в газеті замітку про Шепетівське ТУ-10. Щось ніби підказувало їй зберегти цей кусочок газети. Саме так вона і зробила, щоб закінчивши школу, вийняти із схову замітку, ще раз її перечитати і направитись в Шепетівку з бажанням бути монтажницею радіоапаратури. Та на той час конкурс абітурієнтів в ТУ-10 був дуже великим, група монтажниць вже була переповнена, і дівчині запропонували стати складальницею конденсаторів. Це був 1980 рік. За час десятимісячного навчання Людмила дуже здружилась із дівчатками з Мирополя, які хотіли продовжити навчання далі.
|
У професійному ліцеї працює досвідчений згуртований педагогічний колектив. Понад 20 років ліцей очолює Окунєвський Олег Антонович - здібний організатор професійно-технічної освіти, відмінник освіти України. Серед педагогів 10 викладачів і 13 майстрів виробничого навчання. Усі вони мають відповідну науково-теоретичну підготовку, належний освітній рівень і достатній досвід роботи в системі професійно-технічної освіти. Систематично підвищують свій фаховий рівень, кваліфікаційні категорії, робітничі та тарифні розряди. Сьогодні у ліцеї два відмінники освіти України, 5 педагогів вищої категорії, 4 мають педагогічні звання «старший викладач» та «майстер першої категорії».
Троє ветеранів педагогічної праці працюють у ліцеї від дня його заснування. Це подружжя Гуменюків - Іван Гнатович та Марія Григорівна - майстри виробничого навчання та викладач спецдисциплін професії «радіомеханік» Кожухова Наталія Михайлівна. Іван Гнатович має найвище педагогічне звання - майстер першої категорії. Це один з найкращих знавців найсучаснішої телерадіоапаратури в області. Понад 20 років він керує гуртком технічної творчості «Юний радіоаматор», який працює над створенням цікавих і корисних для навчання приладів. Кожухова Наталія Михайлівна - фіналіст обласного конкурсу «Педагог року». Марія Григорівна - досвідчений будівельник, вчить учнів працювати з найновішими будівельними матеріалами і технологіями.
|
Шепетівка... Цей мальовничий куточок нашої України розташований у північній частині Хмельниччини на відрогах Волино-Подільської височини. Заворожено вслухаючись у зелену розсипчасту мову навколишніх борів, у їхнє шепотіння, люди назвали своє місто Шепетівкою. На одній із площ звівся тут легендою у граніті Микола Островський. Сам він, його невмирущий Павка Корчагін принесли славу нашому місту. Саме тут почало своє життя Шепетівське технічне училище. Спочатку звели п'ятиповерхову будову гуртожитку, а вже потім завершили будівництво приміщень навчального корпусу.
|
Дитинства місто – Костянтинів -
Я пам’ятаю і донині.
Немов джерельної води Ковтнеш, приїхавши сюди. Усе змінилося навколо... Незмінна лише рідна школа, А ще – Будинок офіцерів. Там з тих часів лишились двері. Їх з хвилюванням відчиняю І знов в дитинство поринаю.
...Пора безхмарна, босонога, Життю раділи якомога, Не знали нинішніх депресій І тиску усіляких пресів. Романтика – на кожнім кроці: Я ще на шостому десь році Вже вперто дерлась на горище, Бо не було куди ще вище.
Переглядів:
899
|
Додав:
olegsda
|
Дата:
18.03.2010
|
Посвящается моему первому учителю информатики Генсицкой Валентине Петровне и научному консультанту Олейниковой Алле Александровне
Переглядів:
771
|
Додав:
olegsda
|
Дата:
18.03.2010
|
Скучна и привычна дорога на работу. 700 шагов четыре раза ежедневно. И – ничего нового. Никакого даже маленького впечатления, по которому можно отличить дорогу вчера от той же дороги позавчера, в прошлом году, пять лет назад.
И вдруг что-то неясное, будоражащее остановило меня под деревом. Не сразу и поняла, что это запах. Запах ювелирного изящества кисточек золотисто-зеленых цветков клена – такой сладкий и нежный, как сама весна.
В детстве я никогда не пропускала поры их цветения. С этим запахом связана радость первого тепла, неотвратимость долгожданного лета, конец учебного года, долгая и солнечная дорога в нелюбимую музыкальную школу. Пусть школа и нелюбимая, но идти туда так долго и интересно , что мне удавалось наслаждаться самой дорогой, забывая о ее цели.
Переглядів:
866
|
Додав:
olegsda
|
Дата:
18.03.2010
|
Кусты и травы, цветы и деревья - милые, нежные, беззащитные друзья мои, верные спутники далекого детства. Каждая былинка, веточка, цветочек исполнены смысла, своей красоты и прелести. Имен многих из вас я не знаю и сейчас, но вы и так мне родные. Сколько веселых игр, шумных друзей вы мне заменили! Сколько летних, весенних дней заполнили волшебным очарованием. Вот стройная мальва. Ее не увидишь на городских клумбах. Коронное ее место – у украинского плетня. Сорви розовый или малиновый венчик. И бутон луковичкой. Найди обгорелую спичку. Соедини их. И поплывет в бальном танце принцесса из волшебной сказки.
Переглядів:
980
|
Додав:
olegsda
|
Дата:
18.03.2010
|
Я с юных лет, с младых ногтей Жила в нужде и нищете. Тряслась над каждою копейкой, Но не кляла судьбу-злодейку.
Быстрей мечтала подрасти И в дом зарплату принести Купить вагон деликатесов И нарядиться, как принцесса.
Когда ж пришла пора решать, Где трудовую жизнь начать, Решающим был аргумент - Где больше коэффициент. Сибирь без края и конца Не испугала молодца.
Переглядів:
1848
|
Додав:
olegsda
|
Дата:
18.03.2010
| |