Неділя, 24.09.2023, 21:15 | Вітаю Вас Гость | Реєстрація | Вхід

Каталог статей

Головна » Статті » Історичне краєзнавство

Вулиця імені: ШЕШУКОВА
Чимало моїх одногрупників живуть, як кажуть, в районі Шешукова. Шепетівчанам знайоме це прізвище, майже усі знають,де знаходиться вулиця.

Хто ж такий Шешуков і чому його ім’ям названо вулицю в подільському місті?Олексій Архипович Шешуков народився 1909 року в селянській родині у Вологодській області. З юних літ пов’язав своє життя з військовою службою.

1937 року, закінчивши танкову школу, став офіцером.

Майже з перших днів війни Шешуков на фронті. Був тяжко поранений і тривалий час лікувався у госпіталі Кисловодська.

Про те, як воював з ворогом, свідчать його бойові нагороди - два ордени Червоного Прапора, орден Червоної Зірки. На початку 1944 року майор Шешуков був заступником командира батальйону 14-ї танкової бригади. Підрозділ під його командуванням вів бої з фашистами на підступах до Шепетівки і одним з перших увірвався місто.

4 березня 1944 року розпочалась Проскурівсько-Чернівецька військова операція. Прориваючи ворожу оборону, пішли вперед і танкісти батальйону, в якому заступником командира був Олексій Архипович Шешуков. Його «тридцять четвірку» було підбито, а офіцер загинув.Пізніше рішенням міськвиконкому ім’ям героя було названо вулицю в Шепетівці, а в пам’ять про воїнів кантемирівського танкового корпусу, які звільняли наше місто від німецько-фашистських загарбників, встановлено на площі Слави пам’ятник – танк Т-34 з двома намальованими на борту дубовими листочками – емблемою корпусу.

Максим Ніколайчук - учень групи №103,
член гуртка «Історичне краєзнавство»
Категорія: Історичне краєзнавство | Додав: proflicey020 (24.11.2020)
Переглядів: 472 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]