Неділя, 24.09.2023, 02:33 | Вітаю Вас Гость | Реєстрація | Вхід
Головна » 2018 » Грудень » 15 » Звіт директора про роботу по організації навчально-виробничого процесу за 2018 рік
13:25
Звіт директора про роботу по організації навчально-виробничого процесу за 2018 рік
Звіт директора
Шепетівського професійного ліцею Окунєвського О.А. про роботу по організації навчально-виробничого процесу і створенню умов для підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації робітників
за 2018 рік.


У 2018 році навчально-виробничий процес у Шепетівському професійному ліцеї організовувався і проводився у відповідності до вимог Законів України “Про освіту”, “Про загальну середню освіту”, “Про професійно-технічну освіту”, “Державного стандарту професійно-технічної освіти України”, “Положення про організацію навчально-виробничого процесу у професійно-технічних навчальних закладах”, затвердженого наказом МОН України від 30.05.2006 р. №419, і являє собою систему організаційно-педагогічних, методичних і технічних заходів, спрямованих на реалізацію змісту і завдань ступеневої професійно-технічної освіти відповідно до вимог державних стандартів.

У відповідності до вимог нормативних документів навчально-виробничий процес в ліцеї ґрунтується на принципах гуманістичної особистісно-орієнтованої педагогіки, демократизму, незалежності від політичних, громадських, релігійних об’єднань, спільній діяльності педагогічних працівників, учнів, батьків, колективів підприємств і включає гуманітарну, фізичну, загально-професійну, професійно-теоретичну, професійно-практичну підготовку, а також виховну роботу з учнями.

Організація діяльності педагогічного колективу Шепетівського професійного ліцею щодо забезпечення навчально-виробничого процесу здійснюється відповідно до плану роботи ліцею на навчальний рік, який є головним документом, що визначає основні напрямки діяльності ліцею і проблеми, над якими працюватиме колектив у поточному навчальному році.

З метою забезпечення прав громадян на здобуття професійно-технічної освіти, сприяння в реалізації державної політики зайнятості населення, протягом 2018 року в ліцеї проводилась робота по забезпеченню його ефективного функціонування та розвитку.

У 2018 році колектив професійного ліцею працював над проблемою: «Шляхи підвищення навчальних досягнень учнів».

В процесі реалізації завдань, що стояли перед колективом у звітному періоді в ліцеї підготовлено 120 кваліфікованих робітників з професій: «Слюсар-ремонтник. Електрогазозварник», «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування», «Столяр, верстатник деревообробних верстатів».

Прийом і навчання учнів в 2018 році здійснювався відповідно до укладених договорів про підготовку кваліфікованих робітників для підприємств: ДП „Шепетівський ремонтний завод,” ТОВ «Шпон Шепетівка», ТОВ ППУК «Житлофонд», Шепетівське ПП «УК Управдом», ТзОВ «Т-стиль», ПП «Вогнетрив-комплект» та інших.

Ці ж підприємства в основному забезпечували і проходження учнями виробничого навчання і виробничої практики на підприємствах.

У 2018 році навчання учнів проводилось за Державними стандартами. Завдяки цьому проводилась ступенева підготовка кваліфікованих робітників, що давало можливість, при потребі, здійснювати випуск і направлення на роботу учнів не тільки по закінченню повного терміну навчання, а й за наслідками поетапної атестації, що також впливає на рівень працевлаштування випускників, забезпечення умов для відкриття ними власної справи, реалізації можливості їх самозайнятості та продовження навчання у вищих навчальних закладах..

Одночасно з професійним навчанням учнів в ліцеї здійснювалась перепідготовка незайнятого населення.

З числа незайнятого населення було перепідготовлено 12 чоловік з професії «Швачка», 24 чоловіка підготовлено за індивідуальною формою навчання. Серед випускників ліцею 53 учні взяли участь у незалежному зовнішньому оцінюванні. З них за результатами ЗНО 2 учні вступили до вищих навчальних закладів.

Середній бал із предметів професійно-теоретичної підготовки становить 6,3. Якість знань учнів із професійно-теоретичної підготовки становить 42,4%. Якість знань учнів із професійно-практичної підготовки становить 81,7 % . Високі знання показали учні під час випускних кваліфікаційних екзаменів. Учнів, які б мали початковий рівень навчальних досягнень із професійно-теоретичної та професійно-практичної підготовок в ліцеї немає.

Якість знань учнів із загальноосвітньої підготовки становить 34,1%. За наслідками державної підсумкової атестації із загальноосвітніх дисциплін якість знань учнів становить 24,0%, а державної кваліфікаційної атестації - 77,0%.

В 2018р. атестувались 10 педагогічних працівників: 4 викладачі, 6 майстрів виробничого навчання. За наслідками атестації: 1 викладач - присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», 2 викладачі – відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст першої категорії», 1 викладач – відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст другої категорії», 1 майстер виробничого навчання - відповідність раніше встановленому найвищому тарифному розряду та педагогічному званню «майстер виробничого навчання І категорії» , 5 майстрам виробничого навчання - відповідають раніше встановленому 13 тарифному розряду.

Учні та педагоги ліцею брали активну участь в загальнометодичних заходах обласного, всеукраїнського та міжнародного рівнів, тому і маємо певні здобутки. Так, у Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика, учениця 203групи Олексюк Леся посіла 6 місце, Мартинов Назар, учень 303 групи зайняв 9 місце. У Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка Мартинов Назар, учень 303 групи посів 4 місце. Учні ліцею брали участь в обласних олімпіадах: з історії України - Требусь Олександр, учень 304 групи, посів 13 місце, з математики - Мартинов Назар, учень 303 групи - 9 місце, з англійської мови - Румянцев Олексадр, учень 304 групи - 9 місце. Такі результати дозволили закладу зайняти 14 місце у рейтингу ПТНЗ Хмельницької області.

Переможцем Всеукраїнського конкурсу на кращий екологічний проект «Збережемо Землю для наступних поколінь» у номінації «Найкращий екологічний проект серед учнів/студентів закладів професійної (професійно-технічної) освіти будівельної галузі, 2 місце посів проект «Біогазова установка – екологічна енергетика майбутнього» , керівник викладач Коврига О.М.

Демонструвала свої професійні навики учениця 203 групи, Печенюк Наталія, яка брала участь в ІІ-му етапі Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів закладів ЗПО у Хмельницькій області з професії «Кравець», яку підготувала майстер виробничого навчання Муравйова Р.П.

Члени колективу були активними учасниками обласних та всеукраїнських конкурсів, що відзначалося у відповідних наказах Департаменту освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації та НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області.

В рамках обласного конкурсу на кращий електронний підручник, перемогу отримала викладач Рижко Л.С., яку нагороджено Дипломом 1 ступеня Департаменту освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації.

За результатами Всеукраїнського конкурсу на кращий електронний освітній ресурс «Планета ІТ», інформаційний портал Шепетівського професійного ліцею, нагороджено сертифікатом в номінації «Онлайновий освітній ресурс».

Результативною була участь педагогів ліцею в обласній виставці матеріалів комплексно-методичного забезпечення предметів загальноосвітньої підготовки «Педагогічні ідеї та знахідки». Переможцями стали: у номінації «Предмет Біологія» викладач Пахар Н. Г., у номінації «Предмет Географія» викладач Ляска О. О., у номінації «Предмет «Іноземна мова» викладач Дзюба А. С., у номінації «Предмет «Історія України» викладач Гуменюк Л. Р., у номінації «Предмет «Інформатика» Буркацький О. А., у номінації «Предмет «Українська мова та література» викладач Ваколюк Т. С., у номінації «Предмет «Фізика» викладач Міщук О. Ю., у номінації «Предмет «Хімія» викладач Бабкіна О. С. Переможцями в обласному конкурсі-огляді кабінетів стали: кабінет інформатики Шепетівського професійного ліцею, завідувач кабінету Буркацький О. А., нагороджений дипломом ІІІ ступеня, кабінет історії Шепетівського професійного ліцею, завідувач кабінету Гуменюк Л. Р., нагороджений дипломом ІІІ ступеня.

У 2018 р. в ліцеї продовжувалась науково-методична робота. Викладачем професійно-теоретичної підготовки Ковригою О.М. було створено посібник для учнів ЗПО у Хмельницькій області «Задачі з електротехніки. Довідник для учнів з прикладами розв’язування та задачами для самоконтролю».

Майстром в/н Гуменюком І.Г. створено посібник для учнів ЗПО у Хмельницькій області «Впровадження енергозберігаючих і екологічних технологій в освітленні на підприємствах і в побуті. Ремонт світлодіодних і економних ламп». Два навчальні посібники були розглянуті на засіданні науково-методичної ради НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області та рекомендовані до використання у ЗПО області. У журналі Міністерства освіти і науки України, Національної Академії педагогічних наук України Інституту професійно-технічної освіти НАПН України надрукована стаття соціального педагога ліцею на тему «Особливості діяльності соціального педагога у закладах професійної освіти ».

Покращилась робота з інформаційно-видавничої діяльності. Так педагогами ліцею протягом навчального року було написано 105 статей на сайт ліцею, до міськрайонної громадсько-політичної газети «Шепетівський вісник», інформаційного порталу "Профтехосвіта Хмельниччини", науково-методичного вісника «Професійна освіта».

Також ділилися досвідом педагогічні працівники з питань впровадження інноваційних технологій у навчальний процес на обласних вебінарах: з математики викладач Міщук О.Ю., викладач правознавства Гуменюк Л.Р, методист ліцею на семінарі для заступників директорів з навчально-виховної роботи ЗПО з теми «Сучасні підходи до проблеми превентивного виховання в закладах професійної (професійно-технічної) освіти», з охорони праці, викладач Коврига О.М. з проблеми «Розвиток ключових компетентностей учнів при викладанні предмета «Охорона праці».

На базі Шепетівського професійного ліцею відбулось засідання обласної фахової секції педагогічних працівників електрорадіотехнічних професій на тему «Модульно-компетентнісний підхід - як важливий чинник якісної підготовки кваліфікованих робітників з електрорадіотехнічних професій».

Також дбають у ліцеї про покращення матеріально-технічної бази. На виграні кошти, 22 тисячі 859 гривень, в рамках третього конкурсу мікрогрантів від ГО «Інституту солідарності громад Романа Мацоли» програми розвитку громад, було облаштовано власними силами спортмайданчик «Street Workout» та ліцейний тир, а також закуплено тренажери для занять учнів на суму 50 тисяч гривень, які були виділені Кабінетом Міністрів України за сприянням народного депутата України Романа Мацоли.

В рамках патріотичного виховання молоді та вшанування подвигу загиблих в АТО в навчальному закладі проводились спортивні змагання та змагання з кульової стрільби присвячені пам’яті загиблих в АТО випускників ліцею Давидову Ярославу Олеговичу та Числюку Валерію Анатолійовичу.

Педагогічні працівники ліцею були активними дописувачами до періодичних видань міста та області, веб-журналів та сайту ліцею.

Продовжувалась робота щодо зміцнення навчально-матеріальної бази, поліпшення умов для навчання і проживання учнів.

Проведено якісний ремонт усіх навчальних приміщень, коридорів, сходів і рекреацій, житлових та побутових приміщень гуртожитку, замінено вікна на 2 поверсі гуртожитку, проводились підготовчі та ремонтні роботи по обладнанню навчально-практичного центру та газозварювальної майстерні.

В грудні 2018 року на базі Шепетівського професійного ліцею для підготовки фахівців з професій: “Електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж. Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування. Електромонтажник силових мереж та електроустаткування ” був відкритий навчально-практичний центр.

Харчуванням були охоплені усі учні, які цього потребують.

Бібліотека поповнилась новою навчальною літературою, створено електронний каталог підручників з загально-професійної підготовки та за напрямками з професій.
Категорія: Робота адміністрації | Переглядів: 114 | Додав: proflicey020