Понеділок, 20.05.2024, 16:35 | Вітаю Вас Гость | Реєстрація | Вхід
Головна » 2018 » Листопад » 12 » Як добре ви знаєте українську мову?..
14:01
Як добре ви знаєте українську мову?..
В день української писемності та мови по всій країні традиційно відбувся радіодиктант. Спробувати свої сили в граматиці та пунктуації у кабінеті нашого закладу зібралась ціла аудиторія. Наважились написати диктант учні груп №304, №303 та №203, а також викладачі нашого ліцею.

Текст мав назву "Крила України" і розповідав про видатних українців. Він був досить коротким і ми впорались за 25 хвилин.

Зачитував текст доцент Київського університету ім.Б.Грінченка, автор підручників і посібників з української мови Олександр Авраменко.Про результати скажуть за два дні, коли перевірять диктант.

До Дня української писемності та мови прочитайте цікаві факти про нашу солов'їну, які варто знати кожному.

Зокрема, сучасна українська мова має близько 256 тисяч слів.

За лексичним наповненням найближча до нашої мови є білоруська (84%), слідом іде польська (70%) та сербська (68%) мови. Російська не в трійці – лише четверте місце (62%).
Найдовшим словом в українській мові є слово "дихлордифенілтрихлорметилметан". Так називається хімікат, з допомогою якого борються із шкідниками.Таке слово на 30 літер на одному подиху і не вимовиш.

І ще про рекордсменів

Найбільше наших слів починаються з літери "п", а найчастіше використовується – "о". А от букви "ф" і "г" використовуються найрідше. Адже слова на літеру "ф" здебільшого запозичені.

Загалом у світі до 45 мільйонів людей володіють українською. Вражаюча цифра, правда ж? Ми здатні помножити це число.

І почати це може кожен, варто лише більше розмовляти українською на роботі та вдома, читати українською книжки і дивитися фільми.

Ваколюк Т.С.,
викладач української мови
Категорія: Навчально-виробнича робота | Переглядів: 583 | Додав: proflicey020