Неділя, 28.04.2024, 20:25 | Вітаю Вас Гость | Реєстрація | Вхід
Головна » 2015 » Жовтень » 13 » 25 річниці Революції на граніті присвячується
12:34
25 річниці Революції на граніті присвячується
8 жовтня 2015 року в Шепетівському професійному ліцеї на уроці історії України в групі № 203 було проведено відео-екскурсію з обговоренням подій, що проходили на початку жовтня 1990 року.

В рамках уроку було продемонстровано презентацію, переглянуто фрагменти навчального фільму « 16 днів. Революція на граніті.»

Учні групи приймали активну участь у обговоренні цих подій, які сталися рівно чверть століття тому.

2 жовтня 1990 року, у Києві на майдані Незалежності (тоді – площі Жовтневої революції) студенти розбили наметове містечко й оголосили політичне голодування. Більшість становила молодь із Києва, Львова та Дніпропетровська. На їх підтримку почали страйкувати студенти всіх вищих навчальних закладів Києва, а також учні технікумів, ПТУ і старшокласники. Студентські акції протесту пройшли і в обласних центрах, зокрема Луганську та Львові, утім, вони були не такими масовими. Учасники голодування висунули політичні вимоги, серед яких відставка Голови Ради Міністрів УРСР Віталія Масола, відмова республіканського керівництва від підписання нового Союзного договору, передача місцевим органам влади майна КПРС і ВЛКСМ на території України, відбування юнаками з України військової служби за межами республіки лише на добровільних засадах, перевибори Верховної Ради УРСР.

В ті дні у високих кабінетах обговорювалася можливість застосування сили проти голодувальників, та на прямі репресії, з огляду на підтримку студентів з боку киян, можновладці не наважилися.

Після прийняття постанови ВР УРСР щодо врахування вимог студентів-голодувальників 17 жовтня 1990 року Революція на граніті успішно завершилася.

Українське керівництво на чолі з Леонідом Кравчуком пішло на поступки учасникам акції, і 23 жовтня Верховна Рада УРСР ухвалила рішення про скасування 6-ї статті Конституції про керівну роль партії, а також прийняла відставку В. Масола.













Викладач історії Гуменюк Л.Р.
Категорія: Навчально-виробнича робота | Переглядів: 452 | Додав: proflicey020