Понеділок, 12.11.2018, 23:41 | Вітаю Вас Гость | Реєстрація | Вхід
Головна » 2017 » Вересень » 18 » «Чи готові ви жити в правовій державі»
10:37
«Чи готові ви жити в правовій державі»
Міжнародний день демократії встановлений Генеральною асамблеєю ООН у 2007 році, і відтоді щороку відзначається 15 вересня. ООН запропонувала державам, а також регіональним, міжурядовим і неурядовим організаціям взяти нове свято як привід звернути увагу на стан демократії в світі.

Слово «демократія» походить від двох старогрецьких слів, що позначають «народ» і «влада», і традиційно перекладається як «влада народу». Під цим терміном мається на увазі політичний режим, в основі якого лежить метод колективного прийняття рішень з рівним впливом учасників на результат процесу або на його істотні стадії.

14 вересня 2017 року у Шепетівському професійному ліцеї відбувся виховний захід для учнів 104 та 203 груп на тему: «Чи готові ви жити в правовій державі» метою якого було з’ясувати чи потрібна взагалі демократія. Захід проводився у вигляді телепередачі, на яку були запрошені знавці юриспруденції, ролі яких виконували учні.

Учні з’ясували, що демократія заснована на вільному волевиявленні народу і тісно пов'язана із забезпеченням правопорядку та здійсненням прав і основних свобод людини. Сучасне суспільство відносить демократію до універсальних цінностей і принципів.

Головні вороги демократії – представники влади, її методи впливу, її зміна, її законність існування, на практиці ці процеси розглядаються дуже стиснуто, їх розглядають разом із іншими питаннями, порівнюючи з іншими політичними режимами є відмінності. Демократія залежить від моральності, духовності історико-культурних цінностей, які притаманні певних етнографічним територіям.

З кінця 20-початку 21 ст., демократію вважають основним трендом світової політики.Класний керівник 203 групи Рижко Л.С.
Категорія: Виховна та позакласна робота | Переглядів: 71 | Додав: proflicey020